Palivové dřevo

bukové, odkorněné kulány 0,75 prmr

Expedice do týdnePaleta obsahuje odkorněné bukové středy o objemu 0,75 prmr (prostorový metr rovnaný).  Délka bukovách kulánů je cca 50-70 cm a jejich průměr se pohybuje v rozmezí 7-20 cm. Každý kus je na paletu efektivně naskládán tak, aby byl nevyužitý prostor mezi poleny zcela minimálníJedná se o čerstvé dřevo o vlhkosti kolem 30-50 %. Paleta na které jsou bukové středy naskládány je jednorázová a nevratná a její cena není zpoplatněna. S tímto výrobkem ušetříte čas se skládáním a přípravou paliva a oceníte především jeho jednoduché uskladnění, snadné objednání a dodávku až do domu.

Více

Množstevní sleva

1 - 2 palety 4.200 Kč 0,00 Kč / Kg
3 a více palet 4.150 Kč 0,00 Kč / Kg

4.200 Kč

cena včetně dopravy a DPH

Zvolte množství palet

bukové, odkorněné kulány 0,75 prmr

  • DOPRAVA V CENĚ
  • SKLADEM U DODAVATELE

NA TENTO PRODUKT NELZE UPLATNIT SLEVY (VĚRNOSTNÍ SLEVY, SLEVOVÉ POUKAZY, BONUS NA PRVNÍ NÁKUP a pod.)

Jednotky pro objemy dřeva a jejich přepočty

Plnometr, PLM Prostorový metr rovnaný, PRMr Prostorový metr sypaný, PRMs
plnometr, PLM 1 1,43 2,43
prostorový metr rovnaný, PRMr 0,7 1 1,7
prostorový metr sypaný, PRMs 0,41 0,59 1

Zdroj: TZB Info / Pozn: Hodnoty jsou pouze orientační. Různé zdroje uvádí mírně odlišné hodnoty.

Plnometr (palivového) dřeva, PLM:

Krychle o hraně 1 m vyplněná dřevem bez mezer, tedy 1 m³ skutečné dřevní hmoty. V praxi však není možné takovéhoto uložení dosáhnout, proto byly zavedeny jednotky PRMr a PRMs.

Rovnaný (skládaný) prostorový metr (palivového) dřeva, PRMr:

Štípané dřevo efektivně naskládané do 1 m³, nevyužitý prostor mezi poleny je minimální. Skládání je časově poměrně náročné, což je nutné promítnout do ceny takto dodávaného palivového dříví.

Sypaný prostorový metr (palivového) dřeva, PRMsr:

Dřevo volně nasypané do 1 m³, nevyužitý prostor mezi poleny není nijak redukován. Čím menší jsou polena nebo štěpy, tím efektivněji se naskládají.

Množství 0,75 prmr (prostorový metr rovnaný)
Rozměr palety 100 x 120 x 150 cm
Délka polínek 50-70 cm 
Průměr polínek 7-20 cm
Surovina Odkorněné bukové dřevo.
Vlhkost dřeva

Jedná se o čerstvé dřevo o vlhkosti kolem 30-50 %. Dřevní hmota při přirozeném provětrávání pod střechou sníží svůj obsah vody o 20 % za jeden rok. Ideální vlhkost na topení v krbech a kamnech je do 20 % proto doporučujeme dřevo nakoupit min. 1 rok před jeho použitím.

Skladování Palivo skladujte v suchu.

    Kolik zaplatíte za dopravu?


 Cena dopravy je u nás vždy v ceně.

Abychom Vám vše co nejvíce zjednodušili, na našem e-shopu naleznete zboží již s dopravou v ceně. Cena uvedena v záložce DOPRAVA V CENĚ u každého produktu je vždy konečná a žádné další náklady za dopravu včetně složení hydraulickým čelem nebudou již účtovány.

U vybraných produktů nabízíme také zvolení varianty OSOBNÍ ODBĚR ve velkoskladě  TOPcentrum Žamberk ve východních Čechách. Osobní odběr je obvykle o něco více zvýhodněn, a to z důvodu, že odpadá časově náročné doručování zboží k Vám domů. 

Ceny pro obě varianty, tj. DOPRAVA V CENĚ a OSOBNÍ ODBĚR, jsou obvykle uvedeny u každého produktu a tu správnou variantu si můžete zvolit dle Vašeho přání
a možností. Varianta osobního odběru je u produktu uvedena pouze za předpokladu, že je u produktu osobní odběr možný. Dodáváme do všech krajů v ČR, a to bez ohledu na to, kde přesně se v České republice nacházíte. Podmínkou je vždy nákup minimálně 1 palety zboží a zvolení varianty produktu s dopravou v ceně. 

 

    Kam a jak umíme zboží doručit?


 Doručení probíhá po celé ČR do všech obcí a městských částí v jednotlivých regionech.

Ať se nacházíte kdekoli v České republice platí pro Vás doprava v ceně. Přesný způsob dopravy je volen s ohledem na to kde přesně se nacházíte.

 


                  ZÁSILKOVÁ SLUŽBA

  
   služba dostupná po celé České republice
 
 doručení již od 1 palety zboží
   paletový vozík

   hydraulické čelo
   paletu složíme na jakoukoliv zpevněnou plochu

         
                                  

             REGIONÁLNÍ VŮZ OK PALIVA

   služba je dostupná v závislosti na objemu                    objednávky a dojezdové vzdálenosti od                          velkoskladu TOPcentrum Žamberk ve                                východních Čechách na místo určení
   hydraulické čelo a paletový vozík
   terénní elektrický manipulátor za příplatek
   paletu složíme i na nerovném terénu 
   možnost platby kartou přímo u řidiče 

             VELKOKAPACITNÍ VŮZ 24 t

 
   služba dostupná po celé České republice
   doručení až 24 t zboží

   paletový vozík

   nutná vlastní technika na složení zboží
   vhodné pro firmy vybavené vlastní technikou 

              
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   Zásilková služba
 
          EXPRESNÍ DOPRAVA v ceně


 

 Auta jsou pro usnadnění manipulace s paletou vybavena hydraulickým čelem a paletovým vozíkem.

Dopravu zboží zabezpečujeme převážně protřednictvím České pošty, která dokáže zboží doručit v krátkém časovém úseku v rámci celé České republiky. 

Přesná velikost vozidla je volena ve svozovém depu dle místa doručení, a to s ohledem na přístupovou komunikaci k příjemci zboží. Nosnost vozidel s hydraulickým čelem se pohybuje v rozmezí od cca 3 000 kg do 11 000 kg. Jedná se tedy o menší až středně velká auta. Nejčastěji se však doručuje do rodinných domů v zástavbě či chatových oblastí a z tohoto důvodu bývá využíváno nejmenší možné vozidlo vozového parku typu  Iveco 75 – nosnost 3 130 kg. Naopak pokud se doručuje například do firmy, která je k tomu uzpůsobena, není problém využít i největší vozidlo vozového parku typu  Iveco 18 – nosnost 11 360 kg.  

Povinnou výbavou auta je hydraulické čelo, pomocí kterého se paleta složí na místo, kam auto dojede, popř. zacouvá. Další výbavou je paletový vozík a paletu tak lze přemístit na vhodné místo, a to za předpokladu, že to podmínky terénu umožní. Ideální je zpevněná plocha (asfalt, beton, dlažba…). S paletou nelze například ručně manipulovat na svahu (vjezd do garáže) nebo na příliš strukturované dlažbě či nezpevněném terénu. V tomto případě zůstane paleta stát na místě, kam auto dojede, popř. zacouvá. Služba neobsahuje ruční ukládání a přenášení jednotlivých balíků do sklepa či ke kotli. 


 Hlavní předností dopravy zásilkovou službou je především rychlost doručení.

Zboží si můžete navíc objednávat průběžně podle možností. Pokud si např. zboží objednáte nejpozději v dopoledních hodinách, a to na dobírku, následující den pak může zásilka odjíždět z naší centrály do nejbližšího svozového depa a v následující dny se sváží zboží k Vám. Termín expedice spolu nejdříve dohodneme telefonicky po obdržení Vaší objednávky a až poté zboží odchází z našeho velkoskladu. Závozy probíhají v pracovní dny v čase cca od 8:00 - 16:00 hod., a to zpravidla do druhého dne od naložení zboží. Povinností svozového depa je zákazníka vždy předem informovat o plánovaném závozu.  V případě, že Vám konkrétní den nevyhovuje, obraťte se
s požadavkem na doručujícího dopravce
.

Obvykle nedoporučujeme objednávky zasílat na poslední chvíli, a to v okamžiku, kdy Vám doma došly poslední pytle paliva. Obzvláště
v topné sezóně jsou objednávky hodně četné a denní přepravní kapacita není neomezená. Vždy je lepší mít alespoň 1 paletu v rezervě a objednávat minimálně
s týdenním předstihem. Doručení zboží v topné sezóně a v době zvýhodněných cen může být delší, než je jindy běžné.

 

   Regionální vůz OK Paliva s terénním elektrickým manipulátorem
            DOPRAVA COMFORT 

 

 Ve vybraných místech regionu východních Čech Vám zboží doručíme speciálním vozem s terénním elektrickým manipulátorem.

Naším regionálním vozem OK Paliva vyjíždíme z velkoskladu TOPcentrum Žamberk. 

Pokud Vaše objednávka spadá na realizovaného denního závozu objemově a časově, lze po dohodě s operátorkou zavést i palet méně. O všem Vás bude naše operátorka informovat po přijetí Vaší objednávky. 

Rozvoz zboží probíhá v pracovní dny v čase 8:00-16:00 hodin. Před expedicí budete kontaktováni operátorem ohledně bližších informací k doručení zboží.

Auto je vybaveno hydraulickým čelem, pomocí kterého se paleta složí na místo, kam auto dojede, popř. zacouvá. Základní výbavou je paletový vozík a paletu tak lze přemístit na vhodné místo, a to za předpokladu, že to podmínky terénu umožní. Ideální je zpevněná plocha (asfalt, beton, dlažba…). S paletou nelze například ručně manipulovat na svahu (vjezd do garáže) nebo na příliš strukturované dlažbě či nezpevněném terénu. V tomto případě zůstane paleta stát na místě, kam auto dojede, popř. zacouvá. Služba neobsahuje ruční ukládání a přenášení jednotlivých balíků do sklepa či ke kotli. 

Terénní elektrický manipulátor
Jako jednu z nadstandartních novinek Vám nabízíme terénní elektrický manipulátor, se kterým Vám paletu za příplatek složíme na zvolené místo.

Nerovný terén pro nás není žádný problém.
Základní cena za použití terénního manipulátoru do vzdálenosti cca 200 m je stanovena na 50 Kč vč. DPH za paletu. Tato služba a její přesná cena bude vždy sjednána po vzájemné dohodě až na místě s ohledem na vzdálenost a povahu přístupové komunikace. Platba proběhne vždy v hotovosti či platební kartou u řidiče.

S paletou lze tak manipulovat do kopce (např. vjezd do garáže) nebo strukturované dlažbě, či jiném bezpečném nezpevněném terénu, vždy ale záleží na osobním
a individuálním rozhodnutí zaměstnance OK Paliv, zdali je možné paletu dopravit na Vámi určené místo.

 

 Předností naší regionální dopravy je možnost využití nadstandardních služeb včetně terénního elektrického manipulátoru.

 

Naším vozem OK Paliva nabízíme vždy za příplatek a po vzájemné dohodě zvolení nadstandardní služby. Nadstandartní službou se rozumí Vámi zvolený konkrétní termín a čas doručení zboží.

Vybranou nadstandardní  službu je nutné domluvit předem s operátory call centra. Služba je dostupná pouze v případě, že Vámi zvolený termín je volný.

SLUŽBA COMFORT

Garantujeme doručení v konkrétní pracovní den nejpozději však do 16.00 hod.

Jednorázový příplatek 500 Kč/objednávka

SLUŽBA COMFORT PLUS

Garantujeme doručení v časovém oknu, tedy v dopoledních či odpoledních hodinách.

  • Dopolední závoz: 9.00–12.00 hod.
  • Odpolední závoz: 12.00–15.00 hod.

Jednorázový příplatek 800 Kč/objednávka

SLUŽBA COMFORT EXPRESS

Garantujeme doručení do 48 hodin od potvrzení objednávky operátorem call centra.

Jednorázový příplatek 1000 Kč/objednávka

* Služby je možné sčítat. Ceny jsou uvedeny včetně DPH 21 %.

 

   Velkokapacitní vůz 24 t

 

 Vhodné pro firmy a podniky s vlastní technikou
na složení zboží.

Naše společnost disponuje také velkokapacitními plachtovými návěsy. V případě, že se domluvíte např. se sousedy a celková objednávka bude činit např. 20 t a více, kontaktujte naši zákaznickou linku  770 129 129 a probereme možnosti dopravy. V těchto případech si však musí zákazník zajistit techniku (vysokozdvižný vozík) na složení z auta. Obvykle se však můžete těšit na zvýhodněnou cenu a to v závislosti na přesném místě doručení. Tato služba je např. vhodná pro firmy a podniky, které disponují vlastním vysokozdvižným vozíkem a kde je spotřeba paliva za topnou sezónu větší.

 

Potřebujete upřesnit některé informace? Kontaktujte naši zákaznickou linku  770 129 129.

 

Maximální spokojenost.

3.10.2018

Maximální spokojenost.

3.10.2018